Skip to content Skip to footer

Zgłoś las bez mapy

Nie znasz się na mapach? Powiedz nam, gdzie jest las, który chcesz chronić. Opisz go przez użycie tzw. adresu leśnego, albo po prostu napisz w miarę dokładnie, gdzie on się znajduje (np. w jakim nadleśnictwie i leśnictwie). Nie przejmuj się, nie musisz być specjalistą, my postaramy się odnaleźć Twój las na mapie; w razie wątpliwości skontaktujemy się z Tobą.Możesz zgłaszać zarówno obszary objęte już naszą wstępną propozycją, jak i dowolny las poza tym obszarem. Wprowadzimy Twoje zgłoszenie do bazy danych, a po zgromadzeniu odpowiedniej ilości zgłoszeń dołączymy do mapy nową warstwę pod nazwą „zgłoszenia obywatelskie".
Zdjęcie przedstawiające las
Wypełnij formularz

Zgłoś las bez mapy

Jeśli możesz, podaj nadleśnictwo i leśnictwo lub jego określoną część lasów, które proponujesz włączyć w skład Lasów Narodowych. Jeśli nie znasz, spróbuj opisać jakiego obszaru Twoje zgłoszenie dotyczy; w razie pytań skontaktujemy się z Tobą, żeby wyjaśnić wątpliwości. Jeśli znasz numery oddziałów leśnych, najlepiej przejdź na stronę z mapą do zakładki "Zgłaszanie na mapie – według oddziałów leśnych"

    Zapoznałem się z Polityką Prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora strony Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze w celu realizacji zgłoszenia.